XXIII Межрегионального конкурса театральных коллективов “Идел-йорт – 2023”

С 16 октября по 21 ноября в КДК им.Ленина г.Казань проходят показы 12 лучших спектаклей финалистов XXIII Межрегионального конкурса театральных коллективов “Идел-йорт – 2023”. 20 октября успешно выступил Татарский народный театр ДК им.М.Джалиля со спектаклем “Шулай булды шул”.
По итогам просмотров будут определены 6 победителей. Желаем нашим артистам удачи!

16 октябрьдән 21 ноябрьгә кадәр Казан шәһәрендә “Идел-йорт – 2023” XXIII төбәкара театр коллективлары конкурсы финалистларының иң яхшы 12 спектакле күрсәтелә. 20 октябрьдә М.Җәлил исемендәге Татар халык театры “Шулай булды шул” спектакле белән уңышлы чыгыш ясады.
Карау нәтиҗәләре буенча 6 җиңүче билгеләнәчәк. Артистларыбызга уңышлар теләп калабыз!

#КультураБавлы